Showing posts with label ZDMiKP. Show all posts
Showing posts with label ZDMiKP. Show all posts

2008-11-04

Remont Perłowej i bałagan ogólny

REMONT TOROWISKA NA SKRZYŻOWANIU UL. TORUŃSKIEJ I PERŁOWEJ


Remont Focha, remont końcowego odcinka linii na Rondo Kujawskie a teraz do kompletu wymiana rozjazdów w węźle Perłowa...

Efekt: cztery linie zastępcze obsługiwane autobusami, jedna obsługiwana tramwajami, wszystkie linie tramwajowe które nie są zawieszone mają zmienione trasy.

ZDMiKP robi co może, ale obstawiam że pasażerowie i tak się pogubią.

2007-08-30

Zmiany od września

Nowy rok szkolny, nowy zestaw zmian w rozkładach:

  • Od 3 września powrót tramwajów linii 3,4 i 8 na ul. Jagiellońską. Odwieszona zostanie również 1, jednakże ze względu na opóźnienia w pracach na Gdańskiej do 10 września kursować będzie na trasie Wyścigowa-Rondo Fordońskie-Rondo Jagiellonów-Babia Wieś. W związku z tym dla linii 1 w obu kierunkach, a dla linii 3,4,8 w kierunku R. Fordońskiego uruchomiony zostanie przystanek Rondo Jagiellonów od strony wschodniej. Od 10 września przywrócony zostanie układ stały.
  • Linie autobusowe 60,61,62,69,70,71,72,73,74,79 i 93 wracają do częstotliwości obowiązujących w trakcie roku szkolnego.
  • Zwiększona zostanie ilość kursów linii 69 przez Centrum Onkologii.
  • Odjazdy linii 94 w kierunku Dworca PKP poddane zostaną drobnym korektom celem skomunikowania z pociągami.
  • Częstotliwość kursowania linii 81 w szczycie w dni powszednie ulegnie zwiększeniu do ok.30-35 minut.
  • Last but not least, kompletnej przebudowie ulegną rozkłady linii 53,65 i 68. Na wspólnych odcinkach (Glinki - Wojska Polskiego - Kładka dla 53 i 65, Leśne - Rondo Fordońskie dla 65 i 68) zostanie wprowadzona synchronizacja rozkładów przy wspólnym takcie 10/15/20.

2007-05-15

System przesiadkowy - półtora miesiąca po.

Cóż, Słuszne Zmiany obowiązują już jakiś czas, można pokusić się o pewne podsumowanie. Na początek - do dzisiaj nie udało się inżynierii ruchu wprowadzić czegoś choćby z daleka przypominającego priorytet dla komunikacji zbiorowej na skrzyżowaniach. Ale to właściwie jedyna wada. Zalet jest sporo: skomunikowanie działa, pojazdy są punktualne, węzeł na Wyścigowej uzupełniono o wiaty i nawierzchnię, czas przejazdu dla przeważającej większości mieszkańców uległ skróceniu (moje osobiste statystyki: średni czas oczekiwania poniżej trzech minut). Bydgoscy pasażerowie przekonują się powoli, że zmuszanie ich do przesiadki nie jest jakąś straszliwą zbrodnią. Niezadowoloni są właściwie tylko nieliczni pasażerowie "starego" 94 oraz właściciele busów 303 i 305, którzy obserwują z niepokojem odpływ pasażerów.
Teraz pozostaje tylko konsekwentnie iść dalej za ciosem.

2007-03-01

Zmiany, zmiany, zmiany...

Od 1 marca linia 66 przestaje być linią okrężną: będzie jeździć Na trasie Pl.Kościeleckich - Carrefour - Glinki - Wojska Polskiego (Kościół) i z powrotem bez zjazdu do Carrefoura.
Wprowadzono również regularny, pamięciowy rozkład.

Zwiększeniu uległa częstotliwość kursowan

I, last but not least: 28 lutego radni podjęli decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 kwietnia systemu "A+T". O systemie już pisałem, więcej szczegółów - wkrótce.

2007-02-06

Czyżby koniec niedasizmu zastoju w decyzjach?


Prasa pisze "rewolucja w bydgoskiej komunikacji".

Ja wolę określenie "łagodna reforma", ale po wielu latach słyszenia "nie da się" i tak jestem w pozytywnym szoku. Ciekawe czy decydenci dadzą się przekonać.

Podstawowe założenia: przejazd na trasie Fordon-Rondo Grunwaldzkie bądź Osowa Góra-Wyścigowa na jednym bilecie jednorazowym (jeżeli podróż zamknie się w czasie 60 minut), jak również możliwość kupienia miesięcznego na taką relację w cenie jak na jedną linię. Likwidacja taryfy pospiesznej wraz ze zmianą obecnych pospiesznych na linie przyspieszone i zmiany ich tras tak aby nie dublowały linii tramwajowych. Likwidacja linii autobusowych 77 i 82. Zwiększenie częstotliwości na liniach 3, 70, 72, 74. Zsynchronizowany węzeł przesiadkowy na Wyścigowej.

Można się czepiać różnych drobiazgów, ale w porównaniu z poprzednią koncepcją zmian jest to ideał.

Zwiększamy rolę tramwaju kosztem autobusu, zaczynamy pozbywać się "taktu bydgoskiego" (kursowanie co 16.5, 27, 35, 72 minuty), likwidujemy pomyłkę natury zwaną linią 77.

Oby tylko wykonanie było dobre.