2007-06-01

Specjalna meczowa linia tramwajowa, 03.06.2007

I kolejny "first" dla królewskiego miasta Bydgoszczy*. W niedzielę z okazji meczu Ligi Światowej siatkówki Polska-Argentyna uruchomiona zostanie linia tramwajowa dla kibiców w relacji Magnuszewska-Babia Wieś, od 18:00 (dwie godziny przed meczem) co pięć minut (powrót "na pusto") oraz w miarę potrzeb przewozowych po końcu meczu do 22.

Szczegóły w komunikatach ZDMiKP oraz na stronie miasta.


*Założył je król Kazimierz wielki? Założył.

2007-05-31

Nowy deptak tramwajowy

Od 28 maja w związku z rozbiórką wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Gdańskiej (zanim się sam do końca rozleci) wprowadzono kolejny nietypowy wynalazek w Bydgoszczy a mianowicie przystosowano dla ruchu pieszych oraz rowerów jeden tor na wiadukcie tramwajowym.
Wygląda to o tak. Faza dla pieszych jest w miarę potrzeby przedłużana przez widoczne detektory podczerwieni.

Perełki polskiego public relations

"Michał Gołębiewicz, rzecznik ZDiK-u, jeszcze tydzień temu zapewniał, że skręt z ul. Kazimierza Wielkiego w Szewską jest dobry: - Tramwaj dwa razy z niego wypadł, ale wielokrotnie tamtędy przejechał."

za wrocławską GW

2007-05-25

Spokojnie, to tylko awaria

We wtorek 22 maja o godzinie 20 budowlańcom udało się uszkodzić kolektor przebiegający pod ulicą Jagiellońską, a konkretnie pod torami. Na czas naprawy trzeba było wyłączyć je z ruchu. W normalnych warunkach spowodowałoby to średniej wielkości zamieszanie, ponieważ tramwaje pojechałyby przez Babią Wieś. Niestety jednak od 21 maja w remoncie jest torowisko i rozjazdy na ul. Bernardyńskiej, więc cała zachodnia część sieci tramwajowej została odcięta.

Organizacja ruchu zastępczego poszła sprawnie: Tramwaje 1 i 3 skierowano z Wyścigowej do zajezdni, 2 i 6 zawracały na Babiej Wsi natomiast 4 i 8 jeździły z górnego tarasu na Bałtycką.
Autobusy zastępcze kursowały w następujących relacjach:

T2: Rondo Toruńskie - Toruńska -Rondo Jagiellonów - Jagiellońska - Gdańska - Zawisza
T4: Rondo Jagiellonów - Jagiellońska - Gdańska - Chodkiewicza - Bielawy
T3: Wyścigowa - Wilczak

Godne uwagi (i pochwały) jest to, że T2 i T4 kursowały Gdańską dokładnie po trasie tramwaju, mimo że wymagało to jazdy po deptaku oraz pod prąd.

Informacje o zmianach natomiast krążyły zwykłym bydgoskim trybem, więc pasażerowie potrafili być mocno zdezorientowani. Ale jest szansa, że to ulegnie poprawie w przyszłości.

Cały radosny bałagan zakończył się w czwartek około 12:30.

Tu trochę zdjęć ze środy i czwartku.

2007-05-16

Shut 'er down, Ma, she's a-suckin' mud

Od ładnych paru lat korzystam z usenetu. Prawie tak samo długo korzystam ze score, natomiast do tej pory służył mi do dyskryminacji pozytywnej, a plonków nie rozdzielałem.
Niestety poziom sygnału zjechał już do poziomu onetowego i trzeba będzie to odwrócić.
Szkoda mi czasu na przedzieranie się przez pyskusje ambitnie równające poziomem do komentarzy na onecie.

Chyba zgredzieję :->